Sushi
Kolejne warsztaty w Makro, w których uczestniczyłam poświęcone były rybom, a konkretnie temu, by nauczyć się je wykorzystywać bez marnowania resztek.
60 min
30 min
Sposób przygotowania
- 1 kg ryżu do sushi wypłukać 5-6 razy, aż woda będzie przezroczysta. Ryż do sushi nie może być przechowywany w lodówce, bo traci swój smak, robi się twardy, no i łatwo chłonie zapachy. Najlepszy jest przechowywany w temperaturze pokojowej.
Gotujemy ryż, na 1 kg 1,2 l wody, albo ryż wsypujemy do garnka wlewamy wodę, uklepujemy dłonią, kładziemy na ryżu płasko dłoń grzbietem do dołu, woda ma przykryć palce. Gotujemy. My na zajęciach korzystaliśmy z urządzenia do gotowania ryżu.
Warzywa do sushi marynowane były w sosie: ocet ryżowy 1l, 3 łyżki trzcinowego cukru, szczypta soli, wino japońskie do smaku. Sosem zalana została rzepa i marchewki pokrojone w słupki. Warzywa dzięki tej marynacie nabrały delikatnego smaku, stały się elastyczne, ale nadal pozostały kruche. W marynacie muszą przebywać ok. 1,5 h, można je przygotować dzień wcześniej.
Gdy robilyśmy sushi, to nori kładłyśmy błyszczącą stroną na macie. Ryż był skropiony sosem z marynaty.
Przygotowujac porcje z sezamem na wierzchu (california maki) matę owijałyśmy folią spożywczą z obu stron. Najpierw kładłyśmy nori, na nich ryż z dodatkiem marynaty, przekręcałyśmy to na drugą stronę, smarowałyśmy nori philadelphią, nakładałyśmy warzywa, zwijałyśmy, a potem wałek zanurzałyśmy w ziarnach sezamu.
10 sekretnych przepisów
na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Uwielbiam!
Uwielbiam!
pychota!
jadłabym!
Zaloguj się aby dodać recenzję