Poleć znajomym

Sushi

Jak zbierać punkty?

Autor: (18215 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pomarańcza i Imbir

Kolejne warsztaty w Makro, w których uczestniczyłam poświęcone były rybom, a konkretnie temu, by nauczyć się je wykorzystywać bez marnowania resztek.

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Sposób przygotowania

 1. - 1 kg ryżu do sushi wypłukać 5-6 razy, aż woda będzie przezroczysta. Ryż do sushi nie może być przechowywany w lodówce, bo traci swój smak, robi się twardy, no i łatwo chłonie zapachy. Najlepszy jest przechowywany w temperaturze pokojowej.

 2. Gotujemy ryż, na 1 kg 1,2 l wody, albo ryż wsypujemy do garnka wlewamy wodę, uklepujemy dłonią, kładziemy na ryżu płasko dłoń grzbietem do dołu, woda ma przykryć palce. Gotujemy. My na zajęciach korzystaliśmy z urządzenia do gotowania ryżu.

 3. Warzywa do sushi marynowane były w sosie: ocet ryżowy 1l, 3 łyżki trzcinowego cukru, szczypta soli, wino japońskie do smaku. Sosem zalana została rzepa i marchewki pokrojone w słupki. Warzywa dzięki tej marynacie nabrały delikatnego smaku, stały się elastyczne, ale nadal pozostały kruche. W marynacie muszą przebywać ok. 1,5 h, można je przygotować dzień wcześniej.

 4. Gdy robilyśmy sushi, to nori kładłyśmy błyszczącą stroną na macie. Ryż był skropiony sosem z marynaty.

 5. Przygotowujac porcje z sezamem na wierzchu (california maki) matę owijałyśmy folią spożywczą z obu stron. Najpierw kładłyśmy nori, na nich ryż z dodatkiem marynaty, przekręcałyśmy to na drugą stronę, smarowałyśmy nori philadelphią, nakładałyśmy warzywa, zwijałyśmy, a potem wałek zanurzałyśmy w ziarnach sezamu.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. kajetanziel 15 czerwca 2014, 8:11

  Uwielbiam!

 2. kajetanziel 15 czerwca 2014, 8:11

  Uwielbiam!

 3. mikolajRWI2 9 lipca 2014, 6:23

  pychota!

 4. mielon3 3 października 2014, 16:16

  jadłabym!