Poleć znajomym

Pigwowcówka

Jak zbierać punkty?

Autor: (18215 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pomarańcza i Imbir

Od kolegi dostałam pigwowce i postanowiłam zrobić z nich nalewkę.

Składniki

  • 1,5 kg pigwowców, żółtych, dojrzałych
  • 1,5 kg cukru plus ok. 0,5 kg do wykorzystania późniejszego
  • 1,5 l 70% spirytusu (czyli spirytus wymieszany z wódką)

Sposób przygotowania

  1. Owoce umyłam, pokroiłam w ćwiartki i usunęłam pestki. Do słoja wsypałam warstwę cukru, na nią warstwę owoców i tak do wypełnienia naczynia. Ostatnią warstwę owoców przysypałam cukrem i dodałam 200 ml 70% spirytusu (spirytus wymieszany z wódką). Słoik zamknęłam. Codziennie nim potrząsam, żeby cukier dobrze się rozpuścił.

  2. Gdy już cały cukier się rozpuści (trwa to ok. 3 tygodnie) doleję wtedy resztę 70% spirytusu, słój wyląduje na nasłonecznionym parapecie, a po półtora miesiąca przeleję powstały płyn i głęboko schowam. ;-) Owoce ponownie zasypię cukrem, niewielką już ilością, i jak znów puszczą sok, to połączę go z tym co głęboko schowałam. Schowam całość w ciemne miejsce, a po kilku tygodniach przeleję płyn przez filtr do kawy do butelek. Butelki schowam na ok. rok.

  3. Za rok przekonam się co mi wyszło. ;-))

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.