Poleć znajomym

Nalewka śliwkowa

Jak zbierać punkty?

Autor: (18215 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pomarańcza i Imbir

Badzo lubię nalewki ze śliwek. Próbowałam pysznej nalewki Majewskiego o tym smaku. Sama też zaczynam robić własne. Nie ma to, jak wypić dobry kieliszek tejże w jakiś mroczny, smętny zimowy dzień. :-) Przepis znalazłam w internecie. Kusił, by spróbować. :-) Co prawda rodzynki zastąpiłam żurawinami, ale reszta już płynie podobnie. No i przygotowałam słój. Stoi u mnie na oknie.

Składniki

  • 250 g suszonych śliwek
  • 2 kg śliwek węgierek
  • 100 g żurawin suszonych
  • 600 g cukru z dodatkiem nasion z laski wanilii
  • 1 l 70% spirytusu (spirytus połączony z wódką)

Sposób przygotowania

  1. Umyte węgierki pozbawiam pestek. Żurawiny i suszone śliwki płuczę w gorącej wodzie i osuszam papierowym ręcznikiem. Śliwki jedne i drugie oraz żurawiny wsypuję warstwami do słoja, przesypując je cukrem. Górna warstwa – cukier. Naczynie szczelnie zamykam i ustawiam na jeden dzień na osłonecznionym parapecie, czekam aż owoce puszczą sok. Następnego dnia zalewam owoce alkoholem. Zamknięty słój odstawiam na ok. 4-5 tygodni, potrząsam nim czasem, by cukier dobrze się rozpuścił. Po tym okresie nalewkę przelewam przez sitko do czystego słoja, odstawiam na tydzień, a potem już przelewam ją do butelek przez filtr do kawy, czy płótno i odstawiam w ciemne miejsce na pół roku.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.