Poleć znajomym

Kawior dla ubogich

Jak zbierać punkty?

Autor: (18215 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pomarańcza i Imbir

...Kawior dla ubogich, rosyjska zakuska, to nic innego jak różne grzyby zebrane w lesie połączone z cebulą zebraną z pola oraz z białym serem z krowiego mleka. Podaje się go schłodzony wraz z dodatkiem kromki żytniego chleba. Przygotowałam taki kawior. Moim ubogim dzieciom smakował. ;-) A na osłodę podałam ciasto z buraków. Ot, takie to było nasze wczorajsze kolacyjne menu. ;-)

Składniki

  • 400 g grzybów różnych gatunków
  • 2 cebule
  • masło do duszenia
  • 50 ml wytrawnego sherry
  • gałązki świeżych ziół (u mnie natka pietruszki i lubczyk)
  • 200 g twarogu

Sposób przygotowania

  1. Grzyby po oczyszczeniu posiekałam. Cebule poszatkowałam. I jedno i drugie poddusiłam na maśle, na koniec wlewając sherry i dosłownie za chwilę wyłączając ogień pod patelnią. Całość posypałam solą i pieprzem i zostawiłam, żeby ostygła. Następnie wymieszałam z serem pokrojonym w kostkę i posiekanymi świeżymi ziołami. Włożyłam do lodówki na cały dzień.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.