Poleć znajomym

Dorada z pomidorową salsą

Jak zbierać punkty?

Autor: (18215 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pomarańcza i Imbir

Sposób przygotowania

  1. To danie smakowało wszystkim. Ryba przygotowana, jak to widać na zdjęciach została upieczona w 165 stopniach przez 17 minut. Podana została na sosie, bo tak się powinno podawać ryby, żeby było widać co dostajemy do jedzenia. Poza tym ryba oblana sosem nadal byłaby poddawana obróbce termicznej.

  2. Salsa: czerwona cebula drobno posiekana, świeży pomidor pokrojony na większe kawałki, suszone pomidory posiekane, warzywa doprawione i polane oliwą z suszonych pomidorów.

  3. * czy ryba jest świeża? - gdy kupujemy rybę sprawdzamy czy ma czerwone skrzela, im bardziej są czerwone, tym ryba jest świeższa, oko ryby nie może być mętne, palcem dotykamy górnej części ryby, naciskamy, by zrobić wgłębienie i ono ma wrócić do poprzedniej pozycji.

  4. * czy ryba jest upieczona? - łapiemy ją za płetwę i ciągniemy i jak wychodzi nam ona delikatnie, to oznacza, że ryba jest upieczona

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.